WOJNY Z MATRIXEM - Nova Medusa vel Nowa Meduza

Lorem Ipsum
Dolor sit amet, 12
12345 Consectetur
(Adipiscing)

+00 012 345 678
+00 012 345 678 (fax)

example@example.com
                                       @  Przeciw wichrom @
Kliknij spis treści:
Przejdź do treści

Menu główne:

WOJNY Z MATRIXEM

20.06.2021

Najazdy cyborgów

Tradycyjne konflikty militarne wyszły z mody z racji nadmiernych kosztów, które bezpośrednio albo "rykoszetem" ponosi najeźdźca. W modzie są za to tzw. wojny hybrydowe, gdzie działania konwencjonalne są zminimalizowane, a główną rolę odgrywają urządzenia bezzałogowe, przekazy medialne, rozregulowanie struktur państwowych i wspieranie aktów terrorystycznych na obszarze konfliktu. Jeśli nam Polakom wydaje się, że udało się uniknąć pułapki szykowanej dla krajów Europy przez Niemcy oraz ultraliberalne organizacje typu fundacje Sorosa, to mylimy się, bo agresja ma właśnie charakter "hybrydowy". Pisząc "Niemcy" mam na myśli nie narodowość, a klasę rządzącą aktualnie na terenie zachodniej Europy i w krajach przez nich skolonizowanych. Niemców pochodzenia "niemieckiego" nie wplątanych w draństwa wspomnianej polityki totalnej serdecznie za to przepraszam, bo dla przejrzystości wywodu muszę tej nazwie przydać dość paskudne kolonialne i totalitarne konotacje. Rzućmy na to nieco światła.

Od zarania internetu,  a więc od 1963 roku, wiadomo było, że kryje się za nim wszechświat potencjalności dla świata gospodarki i polityki. Jeśli znamy adres odpowiedniej strony, to możemy tam znaleźć, często za darmo, różne cenne informacje. Dlatego powstają platformy medialne oferujące dostęp do takich portali lub forów internetowych, bo jest to najprostsza efektywna metoda "urabiania" mózgów wyborców lub konsumentów. Nie ma tu nic za darmo, bo za bezcen kupuje się na tych targach próżności, seksu i głupawych ciekawostek, bataliony politycznych niewolników.
Z dziesięć lat temu gawędziłem sobie w pewnej szkole wyższej z czołowym działaczem PiS. Ubolewał on nad przewagą medialną liberalnych elit w mediach i internecie. Ja mu na to: "Czemu sami nie stworzycie bardziej atrakcyjnych portali?". Po chwili namysłu odpowiedział: "No tak, ale to kosztowna sprawa...". Produkty takiej ekonomiki są widoczne gołym okiem, bo nawet dyrygowanie od ośmiu lat państwowym radiem i telewizją nie gwarantuje przewagi w narracji publicznej.

Szczególnie teraz, gdy Niemcy i Rosja zreanimowały pakt Hitler-Stalin  (nazywany dość infantylnie paktem ich kurierów, czyli Ribbentrop-Mołotow), a więc NordStram 2. Gwarantuje on Rosji i połączonych z nią na dziesięciolecia Niemiec monopol gazowy w Europie. Tym samym dzięki atrakcyjnym (na początku) cenom energii będzie można rzucić na kolana resztę niepokornych lub zbyt patriotycznie ukierunkowanych rządów.
Nie wszystko jest jeszcze załatwione, ale robi się już wiele:
- pożar (sabotaż?) w Elektrowni Bełchatów, próba blokady kopalni Turów (tu zmajstrowano polityczno-prawne instrumenty rękami Czechów i TSUE);
- pod pretekstem zakłócania środowiska naturalnego polnych myszy, wstrzymano niektóre odcinki budowy konkurencyjnego dla NordStream 2 rurociągu Baltic Pipe;
- zdyskredytowano tuzów polskiej klasy politycznej przez włamania na prywatne skrzynki pocztowe, m.in. ministrów i posłów (ilu jest lub będzie szantażowanych - tego nie wiemy).

To ostatnie jest przeważnie wynikiem ignorowania przez urzędników zasad bezpieczeństwa. Wielu ludziom władzy wydaje się, że niebezpieczne jest tylko to, co widać gołym okiem. Nic bardziej mylnego! I nie ma co zrzucać winy na podręcznych chłopców do bicia, czyli u nas na rosyjskich, bądź północnokoreańskich hakerów, bo równie dobrze Gazprom może sobie wynająć najlepszych z dowolnej części świata. Na NordStream-ach zrobi fortunę i będzie go stać na znacznie poważniejsze inwestycje niż honoraria dla hakerów, czy kanclerzy.
A tak naprawdę, to tęsknić można do czasów, gdy wojny hybrydowe toczono wyłącznie za pośrednictwem pomników wystawianych na zdobytych terytoriach, np. w PRL i w innych demoludach. Albo w zgiełku starć rzymskich gladiatorów i uczestników olimpiad. Bardzo mi się też ostatnio spodobało przywrócenie rangi waleczności w sporcie przez kilka teoretycznie słabszych reprezentacji w piłkarskich ME. Takich jak Węgrzy w meczu z Francuzami, a przedtem także z Portugalczykami i przez naszych piłkarzy w twardym boju z Hiszpanami. Oby tylko do tego ducha walki narodów i korporacji udało się ograniczyć. Niestety,  nadzieje tego pokroju, są zaledwie pobożnym życzeniem, banalną utopią. (sjw)

19.01.2020

Liberalna skała tarpejska

Bydlęta (eufemizm) przypisujące się do opcji liberalnej ostentacyjnie demonstrują swą moc wobec słabych. Tym razem zacietrzewienie "myślących poprawnie politycznie" skazało na eutanazję Polaka w Wielkiej Brytanii.

"Sprawa dotyczy R.S. - mężczyzny w średnim wieku (jego personalia nie mogą być publikowane ze względu na dobro rodziny), który od kilkunastu lat mieszka w Anglii i który 6 listopada 2020 roku doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut, w wyniku czego, według szpitala, doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.
Żona R.S. uważa, że nie chciałby on być podtrzymywany przy życiu przy obecnym stanie, a druga część rodziny argumentuje, że jako praktykujący katolik zawsze opowiadał się za prawem do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zatem nie chciałby, by jego życie zakończyło się w ten sposób". (Za https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-16/polak-w-spiaczce-w-sprawe-zaangazowane-jest-msz/

W sprawie tej należy sformułować dwa zasadnicze pytania:
1. Czy wiedza medyków zaangażowanych przez szpital w Plymouth jest na tyle ponadczasowo kompletna i pewna, by mogła przesądzić o niemożliwości odzyskania funkcji mózgu? Także w warunkach technologii za 5, czy 10 lat.
2. Czy w przypadku, gdyby sprawa dotyczyła nie Polaka opatrzonego inicjałami R.S., a Królowej Elizabeth II, także zastosowano by tę samą procedurę? (sjw)


16.10.2020

Kuglarstwo praworządnością
cz.4. Atak kosmitów w Toruniu

Sądownictwo i prokuratura we współczesnej Polsce stały się centralnym okopem walki politycznej. Efektem jest bezprawie, a w tle tysiące werdyktów - od wątpliwych po kuriozalne. Dobrą ilustracją tych ostatnich są postanowienia prokuratora PR w Toruniu Arkadiusza W. (PR1 Ds 1439.2019) i sędziego Pawła M. (Sygn. akt VIII Kp131/20). Naszkicujmy zarys tej sprawy.

Pokrzywdzony dowodził, iż mistrz kominiarski Piotr W. potwierdził nieprawdę, jakoby odpływ spalin kuchni gazowej został zabezpieczony. Po czterech latach użytkowania kuchni i piecyka gazowego 2-funkcyjnego, wybuchach tego piecyka i alarmach czadowych, okazało się, że kuchnia gazowa ... nie miała żadnego kanału wywiewnego! Nad kuchnią gazową kratka maskowała otwór niepodłączony do żadnego komina. To nie dowcip, otwór za kratką o wymiarach 6x12 cm pochodził z minionych czasów tej XIX-wiecznej kamienicy, gdy w tym samym miejscu korytarza znajdowała się łazienka. Do 2014 roku, gdy Zarząd ocieplił ścianę zatykając go całkiem, był to nieco zgrzebny otwór nawiewny.
Remont mieszkania przeprowadziła firma budowlana Beaty O. zgodnie z wolą właścicielki pod kątem wynajmu, więc w korytarzu w miejsce łazienki powstał aneks kuchenny z szafkami, zlewem i kuchnią gazową, a łazienkę wydzielono ścianką działową we wspólnej jadalni. Właścicielka lokalu mieszkała w Warszawie skąd zdalnie zarządzała mieszkaniem. Na zdalnym zarządzaniu nie zawsze wychodzi się najlepiej, o czym na własnej skórze przekonali się warszawiacy.
W projekcie - zamykającej remonty - sieci gazowej przewidziano oddzielne przewody kominowe dla piecyka i kuchni, ale z jakichś powodów nad kuchnią gazową umieszczono tylko kratkę, która tylko udawała wejście do komina. Co ciekawe, p. kominiarz Piotr W. uczestniczył w tworzeniu projektu podłączeń do sieci gazowej, a więc dokładnie wiedział co było w projekcie. Niestety brak odprowadzenia gazów spalinowych gromadzących się w "puszce" korytarza oraz rozszczelnienie rur wskutek "buchania" piecyka w łazience, mogło mieć katastrofalne skutki.
O dziwo, przeglądy kominiarskie z ramienia Wspólnoty wykonywane sumiennie przez mistrza Janusza Z. w latach 2012-2016, nie wykazały żadnego problemu z używaną przez lokatorów kuchnią gazową w korytarzu pozbawioną ujścia spalin. Okazało się potem, że ten brakujący przewód wywiewny w 2014 roku Zarząd tej adwokackiej Wspólnoty przekazał jako szósty (!) dla potrzeb remontowanego piętro wyżej mieszkania - adaptowanego właśnie na drugą na tym piętrze kancelarię adwokacką. Oczywiście Administracja Wspólnoty ani Zarząd nie trudziły się, by sprawdzić decyzje prawnych przydziałów w Wydziale Architektury lub Gazowni Miejskiej. Zaś beneficjenci tej hojnej decyzji zarządu Wspólnoty, nb. radcy prawni, nie zamierzali oddać przewodu mimo nielegalnej drogi jego uzyskania. Nie wiemy co im przyświecało, ale tak się przecież utarło w moralności III. RP, że pierwszy milion należy... pozyskać.

Niezależnie od oceny działań poszczególnych aktorów widać gołym okiem, że mamy do czynienia z przestępstwem narażenia utraty życia nieokreślonej liczby osób, które trwało przez 4 lata, tj. od 2012 do 2016, to jest do odkrycia "bomby kominowej" przez Poszkodowanego. Grozi za zmajstrowanie czegoś takiego bodaj do 8. lat, ale to zależy podobno do której partii należy przestępca. Zapoznajmy się jednak z ocenami przedstawicieli wymiaru prawa.

Prokurator Arkadiusz W. postanowił umorzyć dochodzenie o poświadczenie nieprawdy, stwierdzając, że nie zawiera ono znamion czynu zabronionego. Uzasadnił to tym, iż opinia Piotra W. na temat urządzeń ogrzewczo-kominowych "uwzględniała stan na dzień jej wydania", a potem "nie miał wpływu na to, w jaki sposób ów lokal zostanie zagospodarowany, w szczególności czy kolejny jego użytkownik nie zmieni rozmieszczenia pomieszczeń". A dalej Pan Prokurator konkluduje "treść ww. opinii znalazła potwierdzenie w dokumentacji wystawionej na jej podstawie" i przyjmuje już jako pewnik późniejsze przeróbki w ścianie.

Tym samym prokurator przypuszcza, że w ścianie (widocznej na planach budynku z 2007 roku) podczas wystawiania dokumentów w 2012 roku znajdował się prawidłowo wykuty otwór, bo tak zeznał p. Kominiarz, a domniemany kolejny użytkownik, czyli lokator, go zalepił. P. Prokurator nie ujawnił motywów, choć od razu narzucają się cele terrorystyczne, a może nawet autoterrorystyczne? Zalepianie komina jest niewątpliwie odkrywczym pomysłem, choć w ścianie tej akurat brak minimalnego choćby śladu ingerencji ludzkiej, a ukrycie jej wymagałoby techniki iście kosmicznej. Pomijając kwestię cudu lub użycia technologii NASA, hipoteza Pana Prokuratora przywodzi na myśl jedynie ingerencję kosmitów. W końcu Elon Musk twierdzi, że egipskie piramidy pobudowali kosmici, a zatem czemu nie zakładać w sprawach karnych, że mogli zalepić wejście do komina? W Toruniu nie takie przecież cuda się działy w wymiarze sprawiedliwości. Wprawdzie Pokrzywdzony podpowiadał, że można to zweryfikować skanerem ściennym dostępnym od ładnych paru lat w firmach budowlanych, ale propozycja została całkowicie zignorowana zarówno przez Pana Prokuratora, jak i Pana Sędziego. Pokrzywdzony odniósł wrażenie, że aparat sprawiedliwości nie dowierza aparaturze współczesnej techniki.

Pan Sędzia Paweł M. na rozprawie nieoczekiwanie zmienił podstawę umorzenia wnioskowaną przez prokuratora, choć utrzymał postanowienie o umorzeniu. Niestety w uzasadnieniu rozminął się z prawdą, gdyż sugestię użycia nowoczesnych metod badania spoistości ściany Pokrzywdzony podał dopiero w drugim piśmie z 12.06.2020, a więc nie może być mowy o rzekomym powtórzeniu argumentów z zażalenia.
Sędzia nie odmówił jednak Poszkodowanemu racji w kwestii nieprawidłowego podłączenia urządzeń gazowych, ale stwierdził, że nie jest możliwe ustalenie, że kominiarz wydał swoją (fałszywą? - przyp. sjw) opinię działając umyślnie. Skonstatował, iż skoro zebrany w sprawie materiał nie wykazuje umyślnej winy danej osoby z racji różnych możliwych wersji sprawy, to nie można postawić zarzutów i postępowanie należy umorzyć. Pismo kończy formułka o tym, że zażalenie nie przysługuje.

Skoro zażalenie nie przysługuje, to może ktoś mądry powie:
1. Jak można wykazać winę, jeśli nie został zbadany wskazany Sądowi najważniejszy dowód rzeczowy, w danym wypadku kilka decymetrów kwadratowych ściany? Jeśli istnieją makro i mikroślady specyficznych zmian struktury ściany, wtedy Pan Piotr W. mówił prawdę, jeśli nie, to łgał ratując tyłek sobie, do czego zresztą miał pełne prawo, lub komuś, kto go skłonił do podpisania dokumentu odbioru trefnej sieci gazowej.
2. Co mógł wnieść do dochodzenia Pokrzywdzony w kwestii falsyfikacji zeznań świadków, jeśli się z nimi mógł zapoznać dopiero po złożeniu ich przez prokuratora w sądzie? W tym dochodzeniu przyznano mu przecież tylko status świadka.
3. Dlaczego nie przesłuchano p. Beaty O., która wykonywała adaptację mieszkania dla celu wynajmu? Inwestora lub szefowej firmy nie poproszono nawet o dokumentację prac budowlanych lub choćby złożenia zeznań na ich temat.
4. Skąd Pokrzywdzony mógł znać zmodyfikowaną przez Pana Sędziego podstawę umorzenia, by dostosować do niej swoją strategię procesową? Jeśli w oszustwie liczy się jedynie "umyślność", to wystarczy badać podejrzanego wariografem, a nie pytać, czy aby co pamięta? Jak i po co Pokrzywdzony ma udowodnić intencje kogoś, kto przywłaszczył przewód kominowy, by sprzedać drożej lepiej wyposażone mieszkanie? Zresztą nie tylko w tej sprawie podejrzanych jest wielu, bo istnieje zazwyczaj wspólnota interesów, w tym przypadku - inwestorów, budowlańców i usługodawców. Kominiarz był tylko tym, kto miał pecha, że ten fałszywy kwitek podpisał.
5. Jak Wysoki Sąd może oceniać sprawę, jeśli nie słyszał o skanowaniu ściany? Bo jeśli słyszał, to popełnił naruszenie prawa i powinien dołączyć do grupy wspomnianej w punkcie 4.

W każdym razie praworządność, mówiąc kolokwialnie, znowu poszła się gonić.
Pan Prokurator awansował po napisaniu postanowienia do okręgówki, a Panowie radcy prawni zachowali sześć kanałów wywiewnych dla swoich pomp ciepła dla (ponoć) obydwu kancelarii. I o to chodzi Komisarce Yourowej, by praworządność ostro skręciła na lewo w sytuacji odchylenia prawicowego. Tak dla równowagi, jak za Bieruta! (sjw)

05.10.2020

Kuglarstwo praworządnością
cz.3. Brunatne i czerwone koszule.

Od dłuższego czasu w Parlamencie Europejskim i innych "organach" Unii trwa grillowanie Polski i Węgier. Jedni wiążą to z lewacką inwazją podkultury LGBT (dla wiadomości - podkultura, to nie niższa kultura, ale część ogólnej), co ma ułatwić podbój słowiańskich krajów, póki co, jeszcze chrześcijańskich. Inni postrzegają niemieckie pacynki oskarżające Polaków i Węgrów o niepraworządność, jako kontratak na reformy, które mogą osłabić wszechwładną V. Kolumnę zainstalowaną przez Berlin, Brukselę i Sorosza w tych krajach w ciągu 30 lat "transformacji". Przy okazji taki nawał oskarżeń może stłamsić i spowodować "uśpienie" polskich żądań reparacji za zrujnowanie Polski przez hitlerowskie Niemcy. Stawka jest wysoka, gdyż lekko licząc zahacza o półtora biliona euro.

Ciekawe, że germańska kampania medialnej wojny hybrydowej do złudzenia przypomina niedawną ofensywę organizacji żydowskich w sprawie tzw. "mienia bezspadkowego". Też, co parę dni oblewano w światowych mediach Polaków błotem, że się elegancko wyrażę. Nie udało się osiągąć celu, ale przy okazji załatwiono sobie "na zaś" wyrwanie zębów ustawie penalizującej oszczerstwa wobec Polski. Tak więc można teraz bezkarnie niszczyć jej wizerunek, np. ustami kulturowych folksdojczów vide niektórzy samorządowcy z Gdańska, a V-ta Kolumna ulokowana w sądach i prokuraturach to przyklepie. Polscy wyborcy trochę za późno zorientowali się, że chcą nas znowu "oszwabić", tak jak to nasi ulubieni sąsiedzi sprawnie robili za Bismarka, czy Tuska. Za Tuska, to już rzecz jasna pod marką Brukseli.

Tak naprawdę istotą kampanii jest zamotanie ofiary ataku w sieć absurdalnych argumentów. Cel ataku miota się w sieci, a im bardziej się miota, tym bardziej jest zaplątany i zdezorientowany. Właściwie wszystko jest dopuszczalne, bo Niemcy rządzą i dyktują, co TSUE, czy Komisja Wenecka ma uznać, a "organy" UE wyegzekwować. Niemiecka eurosocjalistka, a sądząc po narracji, komunistka, Katarina Barley, chce np. "zagłodzić Polskę i Węgry" odcinając transfery unijne. Bo przecież nie zagłodzą Urbana, czy Kaczyńskiego. Jeden co najwyżej, by zyskał linię, a drugi ma skromne potrzeby niczym Gandhi. Trudno zresztą orzec, czy można tej wytrawnej aparatczycy SPD przypisać miano "hitlerówki", czy "stalinówki", bo obydwa systemy totalitarne XX-wieku miały gigantyczne osiągnięcia w kwestii uśmiercania głodem milionów ludzi w podbitych krajach. A w 1920 roku to Polacy przeszkodzili w połączeniu niemieckim i radzieckim komunistom, co miało wyzwolić wybuch światowej rewolucji. Zemsta ich pogrobowczyni jest spóźniona, choć dla tej damy - w typie ideowej zombie - niewątpliwie słodka!

Przypuszczalnie "zagłodzenie Polaków" najłatwiej będzie przeprowadzić odbierając dotacje polskim rolnikom, bo są zbyt konkurencyjni dla podupadających farmerów na Zachodzie. Transportowców już prawie zneutralizował "liberał" Macron forsując w Unii interwencjonizm, tam gdzie mu to pasowało, a prześladowania LGBT udowodnił stypendysta Obamy wieszając żółte tablice o "wolnych strefach". Wielkie nerwy powoduje w Brukseli jedynie polsko-ukraińskie śledztwo CBA w sprawie Sławomira Nowaka, który z poręczenia przewodniczącego partii Ludowej Donalda Tuska miał za unijne miliony euro zbudować Ukraińcom nowoczesne drogi.

Bardzo drogie drogi, bo jak twierdzą niektórzy, połowę trzeba było ukraść, tak jak to się ponoć robiło w Polsce za Tuska. Pytanie "czemu naszym śledczym nie udało się tego wytropić wcześniej?" wciąż wisi w powietrzu. Posłużmy się analogią. Wczoraj okazało się, że województwo kujawsko-pomorskie zostało liderem w zakażeniach koronawirusem. Wiecie czemu tak nagle podskoczył wskaźnik? Bo oddano wydajne laboratorium badające zakażenia w tej okolicy. Podobnie było zapewne dotąd z wykrywaniem korupcji. (sjw)

21.09.2020

Kuglarstwo praworządnością
cz.2. Arogancja władzy i systemu prawnego.

Praworządność jest porządkiem społecznym znacznie różniącym się od ślepego stosowania się do zapisanych w kodeksach norm prawnych. Wymaga od prokuratury i sądów umiejętności rozpoznania rzeczywistości społecznej przed nałożeniem na nią matrycy czynów zakazanych. Niestety z tą umiejętnością mamy dramat.

Skonfliktowanie polityczne i ideologiczne znacznej części tego aparatu wymiaru sprawiedliwości z partią mającą w szyldzie "prawo i sprawiedliwość" jest dla współczesnej Polski poważnym zagrożeniem. Europosłowie Lewicy i Platformy podczas zagranicznych występów sypią z rękawa kłamliwymi naruszeniami praw mniejszości seksualnych, a rozpolitykowani sędziowie donoszą, gdzie się da, podrzucając demiurgom Unii argumenty, jak by tu Polsce uszczknąć parę miliardów z funduszy wszelkiej maści. To co robią tacy posłowie jak Halicki, czy Biedroń, przekroczyło już dawno granicę przyzwoitości w walce politycznej. Gdyby władze PiS rządziły tak jak tokują eurooszczercy, to już dawno powinni oni gnić w kazamatach za zdradę stanu. W końcu reprezentują rzekomo naród polski, więc naród chyba ma prawo ich rozliczyć?

Mamy jednak cykl dekad poprawności politycznej, więc na razie mogą spać spokojnie. Co będzie jednak, gdy wiatry się odwrócą i na świecie powieje prawicowym lub jakimkolwiek bądź fundamentalizmem? Nie da się tego przewidzieć, nawet wtedy, gdyby Unia zdusiła polski, czy węgierski model prawicowości. W końcu USA Trumpa, Rosja Putina, Chiny Xi Jinpinga są rządzone twardą ręką i niewiele przypominają zgrzybiałą Europę w elgebetowskich falbankach. Jeśli od tych olbrzymów powieje nowy wiatr historii, to z polityki klimatycznej Unii, i innych polityk, nie zostanie nic poza rachunkiem strat. Na razie dla tych olbrzymów rozmamłana polityka Unii jest raczej samobójcza, więc jej raczej przyklaskują, choć potrafią też skarcić.

Z drugiej strony rządzące w Polsce partie prawicowe nie wykazują nawet minimum szacunku dla podmiotowości opozycji. Nie mówię o tej złodziejskiej Tuskowej, ale ideowej i (swoiście) patriotycznej. W mowach tronowych Prezydenta i Premiera występuje "odczłowieczanie" przeciwników rodem z PRL-u niezależnie od dekad, utożsamianie ich z oprawcami stalinizmu, co ma na celu zniszczenie ich wizerunku i utrwalenie swojej wyłączności, a wykluczenie tamtym, prawa do rządzenia. Tworzy się fałszywe życiorysy bohaterów, miażdży się lub ignoruje tych, którzy Polskę postrzegali inaczej. Politykę historyczną buduje się na skrajnościach, a nie na tym co łączy Polaków. Żywcem przypomina to banderowski model ukraińskiej polityki historycznej. Zresztą w PRL-u też nie było lepiej pod tym względem, więc rośnie nienawiść w rozpołowionym społeczeństwie.

A co w tym czasie dzieje się w "autonomicznym obwodzie sądowym? Otóż dzieją się rzeczy przerażające. Pani, która nagrała nazistowskie popisy pracodawcy została skazana za rejestrację tych wystąpień bez jego zgody. Powinna zatem poprosić go o możliwość nagrania? Ktoś tu z nas próbuje robić głupków, w końcu na tej zasadzie powinno się skazać policyjne wtyczki, które drążą mafie, organizacje terrorystyczne, czy siatki szpiegowskie. Albo też chce się zniechęcić obywateli, którzy zapragnęliby wcielić się w rolę informatora o przestępstwie. No, bo jak mają zdobyć dowody? Kolejna sądowa utopia...

We współczesnej Polsce codziennie powiększa się, już i tak olbrzymi rachunek krzywd wyrządzonych przez skorumpowanych prokuratorów, sędziów z przerostami ego, z dominacją służalczości wobec władzy, lokalnych mafii lub obcych rządów. Na to nałóżmy jeszcze złe prawo, którego nie pozwala zreformować Unia, bo godzi w "wolne sądy".
Czy systemowo analizuje się wyroki pod kątem ich zgodności z prawem? Jedynie tych, co mają duże pieniądze i siłę przebicia, stać na to, by zatrudnić legion cwanych adwokatów, którzy zdołają rozszyfrować erystyczne łamańce orzeczeń przetykanych skopiowanymi "gotowcami" dla nabicia stron. Takich niebogatych, którzy przełamią skostniały mur pozornej "sprawiedliwości" będą najwyżej promile. Zwłaszcza biedaków, nad którymi pochyli się po latach cierpień jakiś dziennikarz śledczy, organizacja społeczna lub policjant. Do analizy tego typu wyroków wrócimy w następnym odcinku. (sjw)

26.07.2020

Kuglarstwo praworządnością
cz. 1. Aktywiści LGBT jako narzędzie kolonizacji UE.

W Unii po zarzutach o nieróbstwo w kwestii pandemii wreszcie coś drgnęło. Z jednej strony Komisja Europejska przyznała Polsce godziwy pakiet pomocowy. Z drugiej, powiązała hojność z "europejską" ideologią płciową i pofolgowała swoim zdezinformowanym, ogłupionym lub cynicznym czekistom w Parlamencie Europejskim.

Gdy idzie o interes swoich krajów, nawet zachodni anarchiści głosują potulnie, gdy jest odwrotnie, to perorują, by nadać Polakom poddańczy wobec Unii ustrój polityczny i prawny, jak było za Hitlera, czy Stalina. Wtórują im polscy deputowani z opcji wiecznych sprzedawczyków. Obojętne, czy są z Platformy, czy z Lewicy, łączy ich nienawiść do PiS-u, a chyba niektórych i do Polski. Takiej Polski, nie urojonej przez władców PRL-u, ale jaką ona jest w swojej realnej postaci. Tak więc Polski w większości - kulturowo dość tradycyjnej, z chrześcijańskimi wzorcami wartości, nie przyjmującej sfaszyzowanego ani skomunizowanego liberalizmu.

Wabikiem zachodu Europy jest powszechność i swoboda aborcji jako antykoncepcji dla ubogich, doktrynalna dominacja LGBT+ (plus to w istocie pedofile) jako symbolu akceptacji inności oraz idea współzawodnictwa w gromadzeniu gadżetów. W miarę totalitaryzacji UE widać gołym okiem, że promowany sens życia jest idealny dla wiecznie młodych korporacyjnych szczurów, bo model ten posiada i elementy beztroskiej kopulacji bez obciążeń odpowiedzialnością i rozrywkowe błyskotki pozwalające oderwać się od mozołu korporacyjnej smoły.

Do tego "postępowa" Europa oferuje - wybranym aktywistom mniejszości seksualnych, tj. części gejów, lesbijek oraz 100% pedofilów - rozrywki pochodzące z przysposobienia dzieci bez konieczności radykalnej zmiany stylu życia. Dla tego ostatniego potrzeba byłoby zaszczepić na polskim gruncie bardziej "progresywne" Jugendamt-y, bo tradycyjni Polacy mogliby się buntować i wywoływać niepokoje społeczne. Oznaki tego widać już we Francji oraz Hiszpanii, choć na innym tle. Wspomniana mniejszość mniejszości seksualnej, tak forowana obecnie w unijnych naciskach na polski rząd, miałaby odgrywać ważną rolę dla utrzymania nowego ładu. Na niej bowiem opierać się miałoby utrzymanie buntowniczej większości w ryzach. Byłaby więc mniejszością znienawidzoną, a przez to tym bardziej wierną i bezwzględnie posłuszną, coś na podobieństwo janczarów lub przekierowanych na agentów UB szpicli gestapo. W reżimach totalitarnych typowe jest wykorzystywanie do trzymania większości za gardło, zarówno mniejszości etnicznych, jak i obyczajowych. Vide carska Rosja i ZSRR.

Do wspomnianych celów niezbędne jest także sądownictwo zależne wyłącznie od Berlina, czy brukselskich ośrodków władzy. No, a starym ludziom unitarny system zaoferuje, to co i pozostałym mieszkańcom zjednoczonej Europy - honorową eutanazję zamiast cowidowych cierpień na przystawce w korytarzu. Wszyscy zadowoleni?

Ulubionym orężem unijnych czynowników wobec Polski jest żonglerka pojęciem "praworządności". Nie chcą tego precyzować, bo podstawą manipulacji jest używanie pojęć rozmytych jako rzekomo ściśle określonych. Choć wynikają z tego niedorzeczności, mówiąc kolokwialnie duby smalone, bajery czy kocopoły, to się tym nie przejmują, bo za nimi stoją mocarze Europy, duże koncerny, takie np. jak Ikea i tajne wpływowe stowarzyszenia vide Grupa Bilderberga. Nie wiadomo więc na przykład, czy praworządność oznacza rządy zgodne z literą lub duchem prawa, czy zgoła z duchem pojętności prawników? A może swoistą logiką prokuratorów i sędziów?

Polityczni komisarze unijnego "NKWD", tacy jak Timmermans, czy nowi politrucy Reynders i Jourowa, roztoczyli parasol ochronny nie tylko nad zdegenerowanymi do szpiku kości baronami polskiego sądownictwa, ale także usłużnie pochylonymi szeregowymi kadrami tego resortu. Można powiedzieć, że wyrywając się z pęt quasi-socjalizmu wpadliśmy w jego jeszcze bardziej zdegradowaną odmianę. Paraliż reform sądownictwa w Polsce doprowadził do takich wynaturzeń, że skazywani są nie oszuści, a ci którzy ich ujawnili, a sądy niszczą majątek ludzi, których skorumpowany układ lokalnej władzy wpędził w pułapkę bez wyjścia. Są na to tysiące przykładów z całej Polski. Plagą społeczną gorszą od pandemii jest masowe umarzanie śledztw w sprawie oczywistych przestępstw. Dzięki temu przestępcy mogą spać spokojnie, a kasta sędziowsko-prokuratorska zaskarbia sobie wdzięczność świata przestępczego. Niektórzy twierdzą, że nie bez profitów na jej rzecz, wszak świat sądownictwa nie składa się wyłącznie z idealistów.

Reasumując, kierunek w którym nas popycha KE, europarlament, czy nadmiernie upartyjniony TSUE, jest niepokojący i miejmy nadzieję, że narzucająca się wizja nie ziści się nawet lokalnie w którymś z europejskich krajów. Warto byłoby jednak zapytać tych, co w 10-milionowej masie obalali sypiący się reżim w 1989. Czy o taką Polskę im chodziło? Czy przypadkiem przez własną nieroztropność lub słabość, nie oddali od razu władzy sprzedawczykom? cdn (sjw)

23.06.2020

Sądy i wielbłądy

Sąd Okręgowy w Warszawie procedując w trybie wyborczym orzekł, że Rafał Trzaskowski głosił prawdę podczas spotkania we Wrocławiu w dniu 14 czerwca.
R. Trzaskowski wykrzykiwał co następuje: „Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę?”.

Komitet Andrzeja Dudy domagał się sprostowania, ale Sąd uznał, że stwierdzenie jest co najwyżej nieprecyzyjne, a nie nieprawdziwe. Sąd wskazał, że w maju 2020 r. zarejestrowanych jako bezrobotnych było w Polsce przeszło milion osób, co oznacza to, że co najmniej milion osób straciło w jakimś czasie pracę, więc wypowiedź Trzaskowskiego nie była błędna. „Rozpoczęcie zdania od słowa »dzisiaj« nie ma większego znaczenia dla sensu wypowiedzi” – uznał sąd.

Komentarz: Przyznam, że bardziej mnie zbulwersowała nie tyle wiecowa wypowiedź Trzaskowskiego, który rozmija się z prawdą nagminnie. Ostatnio wmawiał skołowanym słuchaczom, że nie był posłem, gdy był, i nie głosował na temat, przeciw któremu głosował. Dlatego jego kłamstwa nie robią na mnie wrażenia, gdyż taka jego natura, jak w słynnym dowcipie o skorpionie, który nie wytrzymuje i zabija ratownika, mimo, że przez to sam zginie.

Oczywiście, Trzaskowski łgał twierdząc: "Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę" i dobijając rywala erystycznie "Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę?”. Jeśli nie mówimy "do dzisiaj stracili", to ten dubel teraźniejszej "dzisiejszości" jest oczywistym politycznie motywowanym oszczerstwem, które ma splamić wizerunek przeciwnika, a w tym głównie jego honor. Dlaczego honor? No, bo nie dość, że w dniu dzisiejszym za jego prezydentury, tu i teraz, milion jego rodaków przeżywa dramat utraty pracy, to do tego jak jakiś psychopatyczny, zimny buc mający wielkie wpływy, nic dla nich nie robi!

Kolokwializmy i fałszywe oskarżenia mogą się przydarzyć w ferworze polemiki wiecowej, ale takie sprzężenie bardzo ciężkiego oskarżenia w co drugim zdaniu, świadczy o premedytacji i motywie dezinformacji opinii publicznej. Nie wiem z jakiej logiki sędzina wzięła, że "dzisiaj" na początku zdania traci sens, chyba z logiki trójwartościowej i trzeciej definicji prawdy wg x. Tischnera. Czyli G-prawdy.

A co do werdyktu sędziny, to pracodawca, np. minister sprawiedliwości, powinien jej obiecać 1-go lipca, że wypłaci jej pensję "dzisiaj". Co w języku sędziowskim oznacza zapewne, że "nigdy" lub cokolwiek innego, ale na pewno nie "dzisiaj". A dlaczego nie warto tej osobie wypłacać sowitych apanaży przysługujacych kaście sędziowskiej? To proste, zmiana lub dezaktywacja oczywistego znaczenia słowa w typowym kontekście retorycznym było zabiegiem charakterystycznym dla reprezentantów reżimów totalitarnych. Obawiam się, że mentalność totalitarna czasów stalinizmu przetrwała transformację i pięknie nam dzisiaj rozkwita w systemie sądownictwa nawet w młodych, ale już zepsutych główkach reprezentantów tego resortu.

Urażonym inkwizytorom i kauzyperdom zwracam uwagę, że w poprzednim zdaniu użyłem słowa "dzisiaj". (sjw)

07.05.2020

Komin im. prezydenta Michała Zalewskiego znowu daje czadu

Kilkakrotnie przypominałem o chałupce przy Bydgoskiej 92 z której komina ulokowanego na wysokości 7 metrów idzie smog na całą okolicę. Pan prezydent wraz ze urzędnikami z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ignoruje ten fakt. Komin zasługuje więc chyba na obdarzenie go imieniem darczyńcy, jako że przewodzi on setkom urzędników odpowiedzialnych za tę i podobne decyzje!

Ciekawe, że magistrat nie reaguje, mimo tego, że według doniesień naukowych smog zwielokrotnia infekcję koronawirusem, a także pogarsza rokowania potencjalnych pacjentów. Jak się do tego mają łzawe występy prezydenta Torunia, gdy łkał miłośnie nad zdrowiem mieszkańców miasta. Czyżby ze swych miłosnych porywów wyłączył tych, co mieszkają na Bydgoskiej?

Dzisiejszy dym był wyjątkowo czarny i cuchnący. Zapewne do komina szło dużo plastiku.


07.04.2020

Czy te oczy mogą kłamać?

W programie „Onet Rano” jednym z gości był prezydent Torunia Michał Zaleski. Samorządowiec nie potrafił ukryć emocji, kiedy w ramach obszernej tematyki wywiadu podjął problem zarażenia koronawirusem pacjentów i medyków w toruńskim Szpitalu Miejskim. W internetowej edycji "Wprost" w dniu 3 kwietnia 2020 czytamy:
Ja mogę tylko jedno zadeklarować: tak jak do tej pory żyję tylko zdrowiem i życiem torunian, tak nie zrobię nic innego niż dbanie o to – mówił już łamiącym się głosem prezydent Torunia. – Kocham tych ludzi i to miasto – zdołał dodać jeszcze Zaleski.
https://www.wprost.pl/kraj/10312260/prezydent-torunia-nie-mogl-mowic-o-zakazonych-mieszkancach-lzy-odebraly-mu-glos.htmlŻródło fot. UM Toruń

Może bym się i wzruszył empatycznością samorządowego Bossa, gdyby nie to, że od lat składam w toruńskim magistracie na ręce urzędników Jego Wielmożności alarmujące pisma w sprawie smogującego komina przy Bydgoskiej 92. Dodam, że dwa z nich także do wiadomości Pana Prezydenta Michała Zalewskiego.

W zamierzchłych latach 20. wieku zbudowano w podwórzu tej posesji chałupkę, którą od paru lat służby miejskie wynajmują. Nikt nie miałby pretensji do Miasta, że tworzy nowe powierzchnie socjalne, gdyby nie fakt, że komin chałupki jest usytuowany na wysokości 7 metrów, czyli w połowie otaczających go kamienic i bloków. I przez pół roku obficie nasyca organizmy okolicznych mieszkańców ciężkim, smrodliwym i potwornie trującym smogiem. Dzieci, ich młodych rodziców i starszych ludzi.

Jeśli urzędnicy miejscy chcą uchylić nieba bezdomnemu, czemu nie doprowadzą mu gazu i nie założą piecyka? Byłoby ekologicznie i bezproblemowo! Czemu wolą truć smogiem kilkuset okolicznych mieszkańców? Z portretem łkającego prezydenta w sercu. Kto wie, może wśród zarażonych koronawirusem znaleźli się mieszkańcy tej zatrutej smogiem okolicy. W końcu smog niszczy płuca, układ krwionośny, sprzyja chorobom nowotworowym i człowiek staje się podatny na zakażenie. Wówczas Prezydent płakałby nad własnym straszliwym zaniedbaniem i przyznam, że byłoby to nawet ludzkie! Najnowsza emisja ze "zdrowotnego" komina miała miejsce dzisiaj pod wieczór, po pięknym, słonecznym, kwietniowym dniu pandemii. (sjw)

05.01.2020

Matrix wymiaru prawa

W 3.RP prawo dobrze służy jednostkom lub firmom, dobrze osadzonym w lokalnych skorumpowanych samorządach i fundacjach, ale nigdy nie było chyba tak źle jak obecnie. Do setek wyroków warszawskiej i ogólnopolskiej prywatyzacji kamienic, której frontmenami byli adwokaci, łagodnych wyroków dla celebrytów, a surowych dla obrońców biedaków eksmitowanych z mieszkań, że nie wspomnę o sprawie zamojskiej, dorzucę swoją skromną cegiełkę.

W kwietniu 2019 roku kupiłem od firmy na Allegro uszkodzony i niesprawdzony laptop na tzw. części, który w opisie aukcji posiadał ważną dla kupującego klauzulę możliwości zwrotu przed upływem 14 dni bez potrzeby uzasadnienia. Po dokładnym sprawdzeniu stanu laptopa nie znalazłem nic ciekawego dla siebie, bo był ogólnie i w szczegółach nieodwracalnie martwy, więc odesłałem go sprzedawcy. Podałem mu też konto do zwrotu pieniędzy zgodnie z artykułem 32. Ustawy o prawach konsumentów z 30.05.2014 roku w rozdziale 4.

Ku mojemu zaskoczeniu właściciel firmy P. odmówił zwrotu pieniędzy i zaczął mnie straszyć, że jeśli nie odbiorę z powrotem zakupu, to zacznie naliczać koszty magazynowania 20 zł. tygodniowo (sic!). Odmowę uzasadnił naruszeniem nalepki, notabene gwarancyjnej, tyle, że w opisie aukcji owej gwarancji nie udzielił! Po miesiącu od mojej rezygnacji handlowiec wpadł na nowy pomysł i jako powód podał "Komputer został odesłany przez kupującego z innymi podzespołami niż zostały wysłane do niego. (...)". Zdziwiłem się i poprosiłem grzecznie o jakie podzespoły mu chodzi, ale w dalszej dyskusji na Allegro się zaciął i powtarzał tylko jak mantrę o "inności podzespołów" bez podania konkretów. Uznałem te wybiegi za próbę oszustwa uniemożliwiające mi odzyskanie wpłaty i zgłosiłem w dniu 16 lipca, zgodnie z sugestią Allegro, na policji, gdyż bez takiego zgłoszenia Allegro nie wypłaca rekompensaty w ramach programu ochrony kupującego.

Nadkomisarz Ś. w dniu zgłoszenia nie potwierdził zawiadomienia, ale nadmienił, że odpowiedź otrzymam w formie pisemnej. W dniu 8 sierpnia otrzymałem odmowę wszczęcia dochodzenia, gdyż "opisany czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego".
Uzasadnił to tym, że organy ścigania nie zajmują się rozstrzyganiem sporów reklamacyjnych. Postanowienie zasygnowała prokurator W-T.
Na takie dictum złożyłem zażalenie do Sądu Rejonowego w Toruniu, gdyż nie dość, że przekręcono mi nazwisko, to nie chodziło przecież o żadną reklamację, a odstąpienie od umowy, które nabrało mocy prawnej i obowiązuje od 1 maja 2019 roku. Od tego terminu zgodnie z ustawą "konsumencką" właścicielem gruchota stał się na powrót sprzedawca P.

W dniu 8 listopada sędzia SR w Toruniu W. postanowił utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie. Podał w pisemnym uzasadnieniu interesujące argumenty:
1. Przestępstwo przywłaszczenia nie zaszło, bo nie było chęci zatrzymania cudzej rzeczy ruchomej i traktowania jej jako własnej.
2. Sprzedawca jedynie wykonał umowę w sposób nienależyty, zaś nie ma podstaw, by w chwili zawierania transakcji miał on zamiar niezrealizowania zwrotu pieniędzy. Jako dowód tego uzasadnienie podaje wyznaczenie miesięcznego terminu odbioru urządzenia.

Ad 1 i 2. Niestety podstawą uzasadnienia jest "wielbłąd" prawny, gdyż na mocy art. 27 oraz art. 31. Ustawy przedmiot od dnia 1 maja 2019 roku, czyli odstąpienia od umowy w serwisie Allegro nie jest już własnością nabywcy, ale sprzedawcy P. Tak więc słusznie były nabywca odmówił "wciśnięcia sobie" cudzego przedmiotu. Także słusznie upominał się o należne mu na mocy Ustawy pieniądze przywłaszczone przez byłego sprzedawcę.
Ad 2. Wbrew uzasadnieniu oszustwo może zaistnieć w każdym momencie procesu transakcji, który trwał tutaj od zalicytowania przedmiotu do momentu odstąpienia od umowy. Intencja dokonania oszustwa może zaistnieć na początku, ale także i po transakcji. Dość często, to okazja czyni złodzieja, a złodziej ją wykorzystuje wyłudzając nienależne pieniądze. A że w tym przypadku były nienależne, na to wskazuje Ustawa i matematycy, którzy piszą wtedy c.b.d.o.

P.S. Allegro zawiesiło konto sprzedawcy P., więc wystawia teraz na OLX. Program Ochrony Kupującego Allegro obejmuje 180 dni, a nie ponad 210. (sjw)

30.09.2019

Akcja prosmogowa toruńskiego magistratu?

Minęła rocznica od złożenia w toruńskim powiatowym inspektoracie Nadzoru Budowlanego pierwszego pisma w sprawie emisji smogu z komina przy Bydgoskiej 92. Dym buchający z komina bomowskiej chałupki (BOM nr 1) z wysokości ok. 7 metrów od roku wypełnia płuca mieszkańców kamienic przy Bydgoskiej, Kochanowskiego, Krasińskiego i Mickiewicza, a także dzieci i pracowników z dwóch przedszkoli. Jedno znajduje się przy Bydgoskiej 90, a drugie w bloku tuż obok.

Na interpelację, mimo kopii do wiadomości prezydenta Michała Zalewskiego, pies z kulawą nogą nie zareagował. Dym z feralnego komina, łamiąc prawo budowlane, dalej zapycha spalinami płuca co najmniej kilku setek Torunian. Ani Magistrat, ani służby miejskie, ani BOM, ani wielokrotnie powiadamiana Straż Miejska, nie wykazały cienia zainteresowania rozwiązaniem tego problemu, a dym wypełnia okoliczne bezwietrzne podwórza. Niech sobie chorują, co ich tam obchodzą jacyś ludzie z przedmieścia.

Czyżby toruńska Koalicja Obywatelska z KWW Pana Prezydenta Torunia zamierzały udowodnić przed wyborami, że PiS nic nie zrobi ze smogiem? Fakt, że przy okazji urządzają mieszkańcom lokalną komorę gazową, taki mini Auschwitz, to tylko drobne koszty politycznego planu?

27.03.2019

Pakt MiMi, czyli Acta 2

Parlament Europejski przyjął wczoraj dyrektywę o prawach autorskich. W głosowaniu 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się. To efekt dwóch i pół roku trudnych negocjacji. Temat jest przedstawiany dość skrótowo, a w interpretacji dyrektywy pojawiają się błędy. Izba Wydawców Prasy wypunktowała najważniejsze informacje - przedstawiając fakty i obalając mity dotyczące nowych przepisów. (onet.wiadomości)

Komentarz: Nie tak dawno Europę miażdżyły dwa totalitaryzmy, jeden pod wodzą Hitlera, drugi Stalina. Obecnie trwa inwazja wersji totalitaryzmu stymulowanej przez wizję zagrożonej przez eurowybory władzy "lumpenliberałów". Inaczej mówiąc gangów podszywających się pod liberalistyczne idee. Naiwnych może zdziwić, jak wiele jest punktów stycznych historycznych totalitaryzmów z okresu sojuszu Ribbentrop-Mołotow z deklarowanym przez Merkel i Macrona "liberalizmem".

Po pierwsze, najważniejsze uzgodnienia zapadają na dwustronnym szczycie dominatorów Europy. Bliscy upadku politycznego kanclerz Niemiec i prezydent Francji nie zaprzątają sobie nawet głowy, tym co myślą inni przywódcy państw europejskich. Wszak do klepania decyzji mają, póki co, maszynkę w Parlamencie Europejskim z rękodajnym Tuskiem. Nie mówiąc o wiecznie "zatrutym lekami" szefie KE. Wyznaczając swoje kreatury (w rozumieniu Richelieu) kpią sobie z Europejczyków, bo kto im podskoczy, nawet gdyby na szefa europarlamentu lub KE wyznaczyli osła?

Po drugie, pakt Merkel-Macron, nazwijmy go Pakt MiMi, jest tajny. W tle są jakieś naciski na Macrona dotyczące Nord Stream 2, ale nie bądźmy śmieszni. Gdyby Niemcy nie forsowały "ostatecznego rozwiązania" kwestii Acta, to by do tego nie doszło.

Po trzecie, Pakt MiMi jest zawarty nie w imię interesów twórców, ale międzynarodowych koncernów, które będą na zasadzie "siostrzanych praw pośrednich" wysysały zyski, i z twórców, i z tłumów internautów. Nic więc dziwnego, że mity w bratnim Onecie rozwiewa "Politico", w którego europejskiej wersji ma udziały "siostrzany" Axel Springer.
Przypomnijmy, że międzynarodowe koncerny wydajnie wspierały hitlerowskie Niemcy, także po napaści Niemiec na Polskę, a międzynarodowy biznes podał Radzieckiej Rosji kroplówkę w okresie NEP-u, czyli swoistego "kapitalistycznego komunizmu". Nihil novi sub sole.

Po czwarte, stanowione w Unii Europejskiej prawo jest tak lepione, by mogło być na sto sposobów interpretowane. Kto ma odpowiednie środki, by skorumpować najlepszych prawników, którzy w razie potrzeby odwrócą kota ogonem? Oczywiście, na pewno nie twórcy, ani internauci. Koncerny więc nie muszą się kłopotać o to, kto wygra ewentualny proces i kto kogo puści z torbami. Co wyczyniali odpowiednio ustawieni sędziowie, czy adwokaci, w sowieckich i hitlerowskich sądach, przekracza granice wyobraźni. Bóg lumpenliberalizmu, czyli pieniądz, potrafi robić z ludźmi to samo nawet bez brudzenia sobie rąk fizyczną przemocą.

A po piąte, mamy wyrazisty przykład tego, jak prymitywna ideologia potrafi spętać całe narody. Wystarczyło zlekceważyć wybory i wybrać do europarlamentu mocną grupę politycznych hochsztaplerów. Lud także wybrał Stalina i Hitlera, a inteligencja temu przyklaskiwała zauroczona ich mocą, skromnością i ... prostactwem. (sjw)


11.03.2019

Robotyzacja seksu w wielkim mieście

Zwróciliśmy się do prezydenta Trzaskowskiego, żeby podał podstawy prawne do podpisania przez niego deklaracji - poinformował rzecznik praw dziecka, odnosząc się do głośnej sprawy tzw. deklaracji LGBT. - Te standardy sporządzone przez WHO (a wg których częściowo sformułowana jest deklaracja - red.) niosą stwierdzenia, które wywołują wątpliwości w wielu rodzicach - podkreślił Mikołaj Pawlak. (onet.wiadomości)

Komentarz: Nawet napompowana "słoikami" Warszawa przy 20-milionowcach, takich jak Nowy York, Dehli, Szanghaj. czy Sao Paulo, jest zaledwie pipidówką. Ma jednak ambicje, by zbierać laury. Najpierw zatem wybrała Rafała Trzaskowskiego na prezydenta, czym zasłużyła sobie na gromkie oklaski ze strony liberalnego establishmentu w kraju i za granicą. Potem Trzaskowski, już jako prezydent, odwzajemnił się elektoratowi deklaracją LGBT. I tu niestety, ten mąż/żona stanu mocno odjechał od racjonalnego kursu. Alternatywa "mąż/żona", to rzecz jasna tylko sprzeciw wobec tyranizowania języka polityki w kloace męskiego szowinizmu. Ale ad rem.

Po pierwsze, standardy WHO, na których opiera się Deklaracja, stanowią "mapę drogową" dla potrzeb lekarzy, psychiatrów, psychologów i pedagogów z odpowiednią specjalizacją w zakresie seksuologii dziecięcej i młodzieńczej. Żaden odpowiedzialny organizator edukacji seksualnej nie zaordynuje jej w powszechnych szkołach w wykonaniu napalonych amatorów po byle jakich kursach. Może się to skończyć bowiem przymiarką banana tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.

Po drugie, edukacja seksualna nie może odbywać się bez kontroli nadzoru szkolnego, a także rodziców, do czego mają oni konstytucyjne prawo. Rodzice powinni więc uczestniczyć w takich zajęciach, jeśli sobie tego będą życzyć. Nic nie zastąpi własnego oka i ucha, gdy chcemy ocenić opis i możliwe demonstracje w edukacji seksualnej naszych pociech. Należy się obawiać, że starsze pokolenie może ekstremalnie reagować na nazewnictwo w ustach "seksualnych pedagogów".

Po trzecie, seksualność jest różnorodnie odbierana, interpretowana i odczuwana przez poszczególne młode osoby. Jedni chętnie o tym dyskutują, inni przeciwnie - głęboko to przetwarzają w swej psychice i wolą, jeśli już, rozmowy indywidualne, niekoniecznie z osobą dorosłą. Tak więc lekcje w duchu antydyskryminacji seksualnej mogą być pogwałceniem obrazu miłości u znacznej części młodzieży, nie mówiąc o dzieciach. I nie myślę tu bynajmniej o jakichś dewotach, ale normalnych wrażliwych dzieciach.

Po czwarte, pomysł hostelu interwencyjnego dla młodzieży byłby świetny, gdyby nie ograniczał się do kręgu LGBT. A tak, to należy sądzić, że przekształci się z czasem w przytułek dla okołohotelowej młodzieńczej prostytucji. No, i samych aktywistów, którzy będą tam "latarniami" na garnuszku warszawiaków.

Po piąte natomiast, jawną dyskryminacją osób heteroseksualnych jest koncepcja forowania firm "przyjaznych" społeczności LGBT. Wówczas młody bezrobotny będzie musiał udawać geja lub lesbijkę, by załapać się na etat. A gdy jest głąb, bądź obibok, by utrzymać się w pracy, czy na studiach. Co prawda w niektórych środowiskach mamy to od dawna, ale sankcjonowanie prawne tej patologii społecznej, to już odkrycie na miarę geniusza antykoncepcyjnego.

Tak więc, ponieważ mamy erę robotów, Antydyskryminator zaprogramował, jakby tu wychować armię "robotów seksualnych"? No, i wyszła kiszka... A przecież mogło być mądrze, bez stawiania "innych" w totalnej opozycji. Tylko, że do tego potrzebne jest myślenie głową, a nie całkiem opozycyjną częścią ciała. (sjw)

17.01.2019

Smog, czyli język miłości!

W ostatniej relacji z mojej małej ojczyzny, czyli z mojego podwórka przy Bydgoskiej 90, było o tym, że samorządowcy Torunia ulokowali lokatora w starym opuszczonym domku z którego doszczętnie smoguje okolicę. Domek jest 2. lub 3-krotnie niższy od kamienic obok, a szczyt komina sięga z grubsza 7. metrów z tego co zmierzyłem, tak więc smrodzi ciężkim dymem prosto w okna okolicznych mieszkańców i przedszkoli, bo inaczej nie może. W dymie sporo pierwiastków i związków, które jak twierdzi nauka, zagrażają tubylcom różnymi postaciami nowotworów i chorób krążenia. Nie mówiąc o tym, że gdy trafisz przypadkiem na brak prądów wznoszących, to się bratku po prostu możesz udusić. Wystarczy drobna płucna dolegliwość.

Wobec nawoływania w mediach, by odrzucić język nienawiści, szczególnie wobec samorządowców, przedłożę tylko co robią oni by czynić dobro. Na ten przykład, Pan Inspektor Nadzoru Budowlanego napisał do mnie z miesiąc temu, że sprawa jest na tyle skomplikowana, że wymaga dodatkowego dochodzenia. Nie wiem, czy chodziło mu o sprawę poświadczenia nieprawdy przez kominiarzy w profesjonalnych dokumentach, czy o ten eksterminacyjny komin. Niestety nie wyjaśnił, choć jedno stoi jak byk w dokumentach kominiarskich, a drugie codziennie dusi setki okolicznych ziomków. Myślę, że już teraz można składać zbiorowe pozwy o odszkodowania w kwestii trwałej utraty zdrowia. Ratusz bogaty, stać go! I to jest pierwsza pozytywna konkluzja wyrażona w języku nad wyraz przyjaznym, bo w końcu, to nie urzędnicy miejscy zapłacą, ale ogół obywateli.

Od czasu powiadomienia Inspektora i Pana Prezydenta Torunia upłynęło już przeszło 120 dni, więc spokojnie wystarczy, by pod wpływem potwornego smogu złapać raczka albo wyzionąć wręcz ducha, gdy dym co rusz ściele się po oknach kamienic. Drugim radosnym pozytywem jest zbliżająca się wiosna! Jeszcze tylko kolejne 120 dni i obywatele Torunia mieszkający w pobliżu smogownika (określenie dotyczy paleniska) przy Bydgoskiej 92 odetchną z ulgą. Bądźmy optymistami, o ile dożyją. W tej sytuacji życzę zgodnie z intencją tego materiału jeszcze więcej zdrowia i zdrowego, głębokiego zimowego snu Wszystkim Zainteresowanym Herosom toruńskiego samorządu!


08.11.2018

Smog, czyli WANTED i czas Gospodarzy!

Idylliczne podwórko XIX-wiecznej toruńskiej kamienicy. Unikalne kocie łby z obowiązkowym rynsztokiem wiodącym przez długą bramę do ulicy. Unikalne, bo nikt ich nie przekładał, kamienie tkwią tak, jak je ułożono ponad 120. lat temu. Kamienica przy Bydgoskiej 90 z dwiema oficynami podźwignęła się dzięki grupie adwokatów i radców prawnych, którzy wykupili ją za psi pieniądz z rąk utracjusza. Banki udzielały korzystnych kredytów, trwały niekończące się remonty, znikała gdzieś część starych lokatorów. Taką przypowieść usłyszałem z ust taksówkarza, który opowiadał mi po drodze o prześladowaniach, które spotkały pana Tomka. Teraz właściciele mieszkający w innych dzielnicach mają czas żniw, gdyż mieszkania na wynajem przynoszą godziwy zysk. Rozrastają się kancelarie przenikające przestrzenie na pierwszym piętrze.

Trafiłem tu przypadkiem. Po sprzedaniu za dużego wówczas mieszkania, najpierw lokatorskiego, a potem własnościowego w uniwersyteckiej spółdzielni, przeszliśmy się z córką po staromiejskiej stronie Wisły i trafiliśmy na to mieszkanie przy Bydgoskiej do remontu. Po prostu pewna pani adwokat wyprowadziła się do Warszawy i nieco w pośpiechu i przez agencję sprzedawała wynajmowane z niewielkimi sukcesami mieszkanie. Ot, wiadomo z "Lalki", bądź "Moralności pani Dulskiej", że o sukces kamienicznik musi nieco zadbać. Po jakimś czasie zrozumiałem, że nie do końca sama była sprawczynią swych niepowodzeń, ale zostawmy to na boku.

Otóż, tym razem będzie klimatycznie. Klimatyczne jest podwórze, klimatycznie jest ponad nim. Między oficyną zachodnią kamienicy a zrujnowaną stolarnią, za którą właśnie zabrali się warszawscy deweloperzy, jest kryte papą przejście. Za nim stoi na sąsiednim podwórku przyklejona do oficyny zrujnowana chatka. Przypuszczalnie w jej nieco odskrobanej przez BOM (dawniej ADM) cząstce ulokowano lokatorów socjalnych. Bowiem od paru tygodni z chatki rozścielają się po okolicy kłęby czarnego dymu.

Odczekałem grzecznie do wyborów samorządowych, by nie wyglądało to na napaść polityczną i po wyborze Gospodarza złożyłem pismo. Do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, a do wiadomości Gospodarza. Przedtem dzwoniłem do BOM-u do ich działu technicznego, gdzie powiedziałem co ustaliłem. A więc, ujście komina jest na wysokości siedmiu (!!!) metrów, a więc na poziomie pierwszego piętra kamienicy. Przez przesmyk nad przejściem do byłej stolarni dym wali na zamknięte kwartały domostw. Na kamienice, ulokowane tam przedszkola, oficyny i ich lokatorów. Okrążając okolicę czuje się charakterystyczny smród smogu z tego akurat komina aż na ulicy Mickiewicza, a więc daleko. Poza ościennymi podwórzami i lokatorami, wybrańcami tego smogu są więc ci w których stronę wieje akurat wiatr. Co ciekawe dym wydobywa się nie tylko górą, ale i przez nieszczelne cegły z boku i dołu komina. Zapewne BOM dostał nakaz z góry, by ulokować jakichś biedaków i nie zdążył wyremontować rudery do końca. W ten sposób załatwił na amen (odpukać!) parę tysięcy okolicznych torunian.

W Toruniu ulokowano pomiary czystości powietrza dość chytrze na Wałach gen. Sikorskiego i Kaszowniku, a więc w miejscach zgoła przewiewnych. Przewiew bardzo oczyszcza powietrze. Dzisiaj około 20-tej było w Toruniu średnio PM 135 mikrogramów na m3. Ponieważ podwórko przy Bydgoskiej 90 wręcz nurzało się w tumanie dymu, że oddychać można było tylko przez kieszeń, więc na oko, a raczej nos i zatrute płuca, było tu 300 do 500 jednostek. A pamiętajmy, że w okolicy prawie wszędzie zgodnie z budowlaną modą "rozszczelniono" okna i cały ten trujący pył przeniknął do mieszkań. Czemu brak reakcji na monity do straży miejskiej, telefony do bomów, pisma do miejskich baronów? Można się tylko domyślać, że Gospodarze Torunia mieszkają w bardziej przewiewnych miejscach i smog nie przeżera im płuc. Dlatego tak trudno ich znaleźć i chyba właściwym byłoby zastosować popularne na Dzikim Zachodzie plakaty z podobiznami i słynnym "wanted". (sjw)

P.S. Dla ilustracji kilka wieczornych fotografii komina z Bydgoskiej 92 buchającego czystym smogiem.


09.06.2018

Gminne ścieżki dojazdowe

O zbrojonej gumowej taśmie, która zaczęła służyć za jezdnię, zrobiło się głośno rok temu. Droga prowadziła do jednego z gospodarstw w Goryniu w Warmińsko-Mazurskiem. Okazała się mocna, tania i pozwalała jeździć po sobie nawet ciężkim sprzętem. Odpowiadająca za eksperyment gmina Kisielice zdobyła dokumenty zaświadczające o tym, że gumowa ulica nie zagraża środowisku i że wykonano ją z materiałów stosowanych w budownictwie. (...) Dzięki pokryciu gumy korundem droga zyskała niezłą przyczepność i wciąż - jak przekonuje burmistrz Kiesielic Rafał Ryszczuk - kosztuje 10 razy mniej niż wylanie asfaltu na jezdnię.

Gmina jednak do dziś walczy z urzędnikami odpowiadającymi za drogownictwo, bo stwierdzili oni, że położenie gumowej warstwy na gruntówkę nie jest jej utwardzeniem, tylko modernizacją, a więc wymaga pozwolenia na budowę i stosownych certyfikatów. To przeszkoda, która może uniemożliwić powstawanie kolejnych tego typu dróg.

Z odpowiedzi rzecznika resortu infrastruktury Szymona Huptysia wynika jednak, że nie ma na to w najbliższym czasie szans, bo gumowa droga nie spełnia wielu obowiązujących norm. Zwłaszcza tych zawartych w ustawie prawo budowlane oraz w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne. Konstrukcja nawierzchni drogi publicznej, rozumiana jako warstwa lub zespół warstw, powinna być projektowana i wykonana w taki sposób, aby przenosiła wszystkie oddziaływania i wpływy mogące występować podczas budowy i podczas użytkowania tej drogi, a także miała trwałość co najmniej równą okresowi użytkowania określonemu w dokumentacji projektowej.
(Onet.pl, Kujawsko-Pomorskie)

Komentarz: Demokracja polega na tym, że sprytne mniejszości podporządkowują sobie zdezorientowaną większość. Przeważnie po to, by się wzbogacić. Tak było w demokracji ludowej w PRL-u, tak też jest w demokracji liberalnej w III i IV RP. Ani ludowa, ani liberalna, nie budziły mojej sympatii z racji ich totalitarnego i elitarnego rodowodu. Jak można się przeciwstawić tej przemocy?

By zbudować regularną drogę trzeba mieć tysiąc zgód spełniających duptylion warunków. Szermowanie warunkami bezpieczeństwa jest z reguły manipulacją, bo zależy ono bardziej od trzeźwości i wyszkolenia kierowcy, niż od podłoża. Istotnym warunkiem jest wysoka cena i specjalistyczne maszyny, bo wtedy każdy mafioso i każdy decydent ma zagwarantowany solidny kawałek tortu. O tym, że capo di tutti capi nie musi nawet mieszkać w Polsce przekonują masowe bankructwa krajowych wykonawców za czasów Tuska. Nic tak nie napędzało w Polsce korupcji jak sterowany przez Unię system budowy dróg i autostrad.

Czas na pierwszą radę: nie budujemy drogi, ale wyrównujemy i poszerzamy gminną ścieżkę. Nie robimy zatem ani utwardzania, ani modernizacji, ale kładziemy dużą wycieraczkę, by nie jeździć po błocie. Od wiejskich i podmiejskich ścieżek, kładek, miedz itp. państwu liberalno-totalitarnemu mówimy "won". Jeśli na miedzy między polami położymy sobie dla wygody gumowy pas, to urzędnicy powinni nas całować po rękach, że oszczędzamy wspólny pieniądz i nie żądamy asfaltu. Jeśli gumowy pas ma szerokość dziesięciu metrów, i długość 30 km, no to co? Ścieżka może być szeroka jak deptak w Sopocie, a długości ścieżek Sejm jak na razie także nie zadekretował. Nie przypominam sobie też prawa zabraniającego układać wykładzinę na ścieżkach. Ścieżka nie musi być, ani perfekcyjnie równa, ani posiadać warstwowego podkładu, ani nie musi jej projektować sztab inżynierów. Już pańszczyźniani chłopi poprawiali sobie dojazd do swoich chałup drewnianą drobnicą i żaden nadzorca im nie dyktował jak mają to zrobić pod sznurek, by nie utonąć w błocie lub nawozie naturalnym.

Rada druga: Jeśli gmina zagospodarowuje przejazd, to powinna dla bezpieczeństwa wprowadzić zasady bezpiecznego korzystania także przez samochodziarzy, pieszych i rowerzystów. Najlepiej byłoby uzgodnić to z ministrem infrastruktury, ale jak twierdzi jego rzecznik - jest tylko jedna jedyna alternatywa. Asfalt albo błoto! (sjw)


dniu 14.01.2018

Wasz korespondent z planety Ziemia donosi:

Odsłona druga Matrix.pl - samowola spółek energetyczych. Cz. I.

W pogodny lipcowy poranek 2017 roku przybył listonosz i wręczył mi pozew z tzw. EPU w Lublinie z tytułu nieopłaconych rachunków za energię elektryczną. Pozwowi towarzyszyła odpowiednia decyzja e-Sądu. Wraz z lekturą dokumentu coraz wyżej szybowało moje zdumienie, gdyż za energię, niechętnie, ale płaciłem bandyckie ceny nieproporcjonalne do jałmużny z tytułu emerytury.
Dalej były fakty. Okazało się, że Pani Windykator upominała mnie na piśmie, nakłaniała, a ja jak skała, nie i nie! Nic więc dziwnego, że Wysoki e-Sąd wydał decyzję. A potem to już komornik, a może i jakaś inkwizycja!

Udałem się więc do toruńskiego Oddziału spółki Energa-Obrót, gdzie potraktowano mnie bardzo miło i połączono z konsultantką windykacyjną w gdańskiej Centrali. Gdy wyjaśniłem, że dość regularnie płacę, po chwili okazało się, że zadłużenie dotyczy poboru energii w ostatnim kwartale 2015 roku oraz w 2016-ym roku w moim byłym mieszkaniu, gdzie od 4.09.2015 r. płatności formalnie przejął nowy właściciel. Pani po konsultacji z konsultantem wyższej rangi przeprosiła mnie za zaistniałą pomyłkę i zapewniła, iż windykacja zostanie natychmiast wycofana. Mam tylko zaczekać i na dniach, najpóźniej do 28 lipca otrzymam odpowiednią wiadomość.

Moja ufność ma jednak swoje ograniczenia i 24 lipca zadzwoniłem powtórnie. I tym razem wskazano mi termin 28.07 jako termin decyzyjny. Przyznam, że wówczas zapaliła mi się czerwona lampka ostrzegawcza, gdyż 26-go lipca upływał termin odwoławczy, czyli złożenia tzw. sprzeciwu w EPU. Zalogowałem się na stronie e-Sądu, uzyskałem możliwość wglądu do akt sprawy i pozostało mi tylko wysłać ów sprzeciw. Wieczorem 26-go miałem już sporządzony dokument i musiałem jeszcze ustanowić komunikację elektroniczną z e-Sądem. O ile uprzednie wejścia na stronę EPU i zdobywanie kolejnych certyfikacji było bezproblemowe, to w sprawie podpisu w e-Sądzie miałem tzw. szlaban. Podchodziłem do tego na kilkanaście sposobów, jako wyjadacz komputerowy od 30. paru lat. Bez efektu. Z różnych komputerów i laptopów, o różnym oprogramowaniu, wykorzystując różne komunikatory internetowe, z najnowszą odpowiednio skonfigurowaną javą. Wszystko zgodnie z oficjalnymi i nieoficjalnymi instrukcjami. Niestety system e-Sądu wyraźnie mnie ignorował. A bez tego nie mogłem wysłać pisma drogą elektroniczną.
Pozbawiony bezpośredniej drogi formalnej postanowiłem wystąpić na pośredniej drodze "pomocy prawnej" e-Sądu dla ustalenia prawdziwych faktów w "mojej" sprawie. Wysłałem do sekretariatu Sądu w Lublinie e-mail, gdzie wskazałem na niemożność wysyłki sprzeciwu w terminie, a równocześnie złożyłem oświadczenie dotyczące faktów. M.in. o nowym właścicielu, o 2-krotnym podpisaniu przez niego umowy z Energą w 2015 i 2016 roku gdzie widniał jego adres korespondencyjny. No, i o tym, że renomowana kancelaria prawnicza z Wrocławia prowadząca windykację okłamuje e-Sąd podając fałszywe informacje, iż skutecznie mnie ostrzegała i nakłaniała, gdyż ani faktur, ani pism od windykatora nie widziałem uprzednio na oczy.

Tu notujemy pierwszy pozytywny krok, gdyż po zmianie referendarza w mojej (?) sprawie mogłem wysłać sprzeciw do elektronicznego Sądu tradycyjną (!) pocztą i po jakimś czasie sprzeciw został uznany. Jeśli jednak ktokolwiek sądzi, że happy end-em kończymy tę sprawę, to grubo się myli. Bo Matrix nigdy nie odpuszcza. Ani zmiany rządów, ani ministrów, nic tu nie mają do rzeczy.

Ciąg dalszy wkrótce.

Wasz korespondent w matrix-pl
Jerzy


W dniu 12.12.2017 Wasz korespondent z planety Ziemia donosi:

Odsłona pierwsza Matrix-pl - samowola banków

W skrócie powiem o co chodzi: Pewien bank kiedyś podarował mi w pakiecie wraz z kredytem na zakup "czegoś tam" kartę kredytową. Kartę gdzieś szurnąłem, bo nie lubię takich gadżetów. Potem ów bank został "połknięty przez duży zagraniczny Bank, który po pięcioleciu pasywnego życia owej karty cudownie ją zreanimował, o czym dowiedziałem się dość przypadkowo. Zreanimował zresztą bez mojej zgody i nawet powiadomienia o moim szczęściu! Natychmiast pojechałem do okazałej siedziby Banku w centrum Torunia, by pozbyć się tego karcianego Łazarza. Okazało się jednak, że nie zajmują się tam tak przyziemnymi sprawami jak rozwiązywanie umów i muszę się udać na peryferia miasta do galerii handlowej, gdzie przycupnął punkt, a właściwie punkcik Banku. Dwie nieco spłoszone Panie kazały mi wypełnić dość pokaźny kwestionariusz rozwiązania umowy (?!), ale czego się nie robi dla świętego spokoju. Na to konto zjadłem w Galerii sporą porcję ulubionej kostki węgierskiej i wyrzuciłem to ze świadomości jako sprawę zamkniętą.

Nic bardziej mylnego. Minął miesiąc, gdy otrzymałem z Banku sms, iż " informujemy o błędnie naliczonej opłacie na Twojej nieaktywnej karcie kredytowej". A BIK, czyli taki informator kredytowy dla instytucji i indywidualnych, wysłał do mnie sms-ALERT, że Bank doniósł, iż mam już 3 dni opóźnienia ze spłatą należności za kartę kredytową.

Jako człowieka racjonalnego zdziwiło mnie, czemu Bank po rozwiązaniu umowy pisze o jakiejś nieaktywnej karcie i generowanych przez nią kosztach! Napisałem więc do BIK-u, by anulowali te głupoty.
Na co info@bik.pl uprzejmie mi odpisał:
Witamy,
uprzejmie informujemy, iż w przypadku zastrzeżeń odnośnie poprawności danych na Pana temat zgromadzonych w BIK, ma Pan możliwość złożenia reklamacji.
Reklamację należy zgłosić bezpośrednio w banku lub SKOK-u, z którego dane pochodzą. BIK nie może samodzielnie modyfikować ani usuwać przechowywanych danych. Jest jedynie ich administratorem. Każda korekta, czy usunięcie danych, może być wykonana wyłącznie przez instytucję, która przekazała dane do BIK.
Na co ja uprzejmie odpisałem info@bik-owi.pl:
Witam,
należy rozumieć z Pani wypowiedzi, że jeżeli któryś z banków zechce dowolną osobę, np. byłego klienta, zniesławić, odebrać mu możliwości kredytowe, lub choćby w tym przeszkodzić, to może to uczynić bez udowadniania swoich racji?
Dla mnie trąci to totalitaryzmem.
Tym bardziej, że nie mogłem, np. wysłać reklamacji do XXX-YYY (nazwa utajona ze względów prawnych - red.) na formularzu ze strony banku, bo nie mam wymaganego tam numeru konta.
To jest matriks, lub paranoja, gdy zwykły człowiek nie może się obronić przed samowolą banku.
Pozdrawiam
dr Stanisław Jerzy Włodowski

Teraz z utęsknieniem czekam na c.d., gdyż napisałem także do Banku, tyle, że nie reklamację, a zwykły e-mail, a więc druczek ze spodu w hierarchii pism.

Wasz korespondent w matrix-pl
Jerzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego